"Člen investiční skupiny se smyslem pro obchod."
Investor Login

Články a aktuality

Krypto měny budoucností bezhotovostního platebního styku?

Ondřej Holický / Ředitel obchodního rozvoje a člen představenstva 18. 01. 2019 Zpět

Znáte pojem krypto měny a věříte jejich neurčitému smyslu? Vnímáte krypto měny jako jeden z možných prostředků, se kterým se budou směňovat služby a zboží nebo si myslíte, že se jedná o nafouknutou bublinu a vychytralý způsob, jak dostat do oběhu miliardy dolarů a to všechno na základě jedniček a nul bez hodnoty?

Znáte pojem krypto měny a věříte jejich neurčitému smyslu? Vnímáte krypto měny jako jeden z možných prostředků, se kterým se budou směňovat služby a zboží nebo si myslíte, že se jedná o nafouknutou bublinu a vychytralý způsob, jak dostat do oběhu miliardy dolarů a to všechno na základě jedniček a nul bez hodnoty?

Přelom roku 2017 a 2018 přinesl velice zajímavý vývoj ve světě krypto měn. Mohli jsme zaznamenat prudký nárůst hodnoty kurzu nejproslulejší kryto měny BITCOIN a s ní kurzovní nárůst ostatních krypto měn. V měsíci od července 2017 až po přelom ledna a února téhož roku jsme mohli zaznamenat magickou hranici kurzu BITCOINU ve výškách 19 497 USD, pak však stávající popularita této krypto měny strmě klesla na úroveň 8 000 USD a až na pár záchvěvů a tendencí, že by mohla cena BTC dále růst, jsme zaznamenali pouze korekce, které nám ukazovali na reálnou hodnotu zmiňované krypto měny.

Je mnoho teorií a dohadů, že kurzem oblíbených krypto měn hýbou velké bankovní domy či významní investoři. Tomu se také můžeme přiklonit díky neposledním zprávám od významných světových bank, které tvrdily, jak je investice do krypto měn nebezpečnou investicí, čímž zamávali a rapidně ovlivnily kurzy všech krypto měn na významných burzách a v zápětí jsme mohli pozorovat, jak tyto velké korporace nakupují za miliardy dolarů na všech burzách.

To všechno je signálem, že s krypto měnami se na trhu i v tradičním světě našich domácností počítá a že jednou mohou silně potlačovat či dokonce vytlačovat tradiční způsob plateb, na které jsme zvyklí.

Tomu všemu je důkazem, že velká řádka společností na celém světě ubírá své podnikatelské zaměření na různé obory, které krypto svět nabízí, od směnárenství, obchodování, investice, těžbu krypto měn, ale i netradiční hrátky s popularitou tzv. ICO tokenů, které se dnes stávají velice oblíbeným způsobem odborné veřejnosti, jak vsadit na černého koně a získat tak možnost zhodnotit své investice v řádech až několika desítek či stovek procent p.a.

To vše ukáže čas a naše společnost bude tento segment bedlivě sledovat.